Singapurská letecké společnost Scoot nabízí 33% slevu na letenky do Austrálie. flyscoot.com .

Scoot

Založil ve fóru Letecké společnosti

Kryštof Hájek napsal(a):

No abych odpověděl aspoň na jednu otázku, tak odchytnou-li, poplatek za kufr by měl být stejný jako za odbavené zavazadlo při platbě na check-inu, tedy 40 SGD (necelých 700 Kč).

Děkuji konečně za relevantní odpověď :-)) Když je to tak, tak ten Scoot risknu. Rozdíl 6 SGD v případě, že to nevyjde, mě nezabije. Teď ještě poštelovat předchozí dva lety s AirAsia :-D

0 Citovat

kopecky napsal(a):

Rozdíl 6 SGD v případě, že to nevyjde, mě nezabije.

Tak to nám spadnul kámen ze srdce...

0 Citovat

voughne napsal(a):

Vsetky tvoje problemy vyriesi toto:

https://www.amazon.de/Cabin-Max-...s=cabinmax

Myslim ,ze je to lacnejsie riesenie ako pripadny odchyt na gate a hlavne praktickejsie. Kufor je na motanie sa miestami podla mna neprakticky, ale ked tak srubovak to v tvojom pripade isti :D

Vždyť úplně stejný bágl od Cabin Maxu mám :-D a nevyhovuje mi :-D

0 Citovat

A v com ti nevyhovuje? lebo ja o nom uvazujem resp. este o cabinzero ktory je podobny ... treba mi prepasovat kontrabant z vietnamu :D i ked plne nalozeny burton je uz tiez riadna vaha ,a to ma o cca 9 litrov menej.

Sice neviem ako v Singapure, ale v Dubai a na Filipinach si bielych velmi nevsimali, co som tak sledoval, tak zvycajne odchytili "domacih" 5-6 ludi na gate uz s viditelne obrovskymi taskami.

0 Citovat

Nevyhovují mi jeho prostorové dispozice. Když dáš věci dozadu, přední kapsa je neskutečně spláclá, všechno se v ní zmačká. Do té úplně na zip vepředu se skoro nedá dostat. Vůbec mi tam chybí nějaké trochu pevné přepážky. Ty mini kapsy v přední kapse vůbec nijak nedrží. Jako na obrázcích, dát si tam sluneční brýle, bych neměl odvahu. Za chodu z velké zadní kapsy nic zezdola nevyndáš, naopak si tam uděláš neskutečný binec a stejně to nenajdeš. Jediné, na co je praktická, jsou kontroly v muzeích apod., když batoh můžeš položit na stůl, celou kapsu rozepnout a předek odklopit. Na rovinu, kde se to dá udělat? Jedině u inteligentněji řešené security nebo v hotelu. Zkrátka ty produktové fotky dost zkreslují. Vyložený je dost beztvarý. A jakýs tvar chytne až plně naložený. Padělek určitě nemám - kupoval jsem ho na oficiálním e-shopu výrobce přímo z Británie v akci za 30 GBP (ale poštovné k tomu bylo 12 GBP). Plus kdybych byl padrino, řekl bych, že na zádech nevypadá elegantně, spíš je pokleslý jako sakypak od nějakého hobo. V žádném případě to není elegantní kabelka ;)

EDIT: Ani odolnost vůči evropskému dešti není kdovíjaká. Když mi, myslím, ve Stockholmu pršelo, půlka prádla navlhla a jeden papírový prospekt zpředu jsem mohl rovnou vyhodit. Dal bych jí, max. 2-3 body z 5.

0 Citovat

Tak burton je potom hodny svojej ceny, nic sa mi tam nemacka, ziaden binec nemam, vsetko je poruke a dazd to zvladlo.

Na organizaciu batohu by si si mal kupit nieco take:

https://www.banggood.com/IPRee-5...rehouse=CN

A proti dazdu, ze este nemas toto ... ?

https://www.banggood.com/Natureh...rehouse=CN

+ pouzivam to na gate ked zbieraju tasky do podpalubia, je vecsia sanca ze burton pozije dlhsie :)

0 Citovat

Proti dešti mám pláštenku z Europa parku. Fakt odolný materiál a vejde se pod ní i batoh. Na organizaci si něco koupím možná na příští výlet. Na tento mi to z Číny za těch pár dní už dojít nestihne :-D (ono asi ani ne od nás). Jedině, že bych tomu jel naproti :-D

0 Citovat

zaklad balenia - igelitky :)

0 Citovat

travelhacker :)

0 Citovat

@kopecky, nepotešil si ma recenziou. Ale keďže na veľké výlety nechodím s prázdnym ruksakom, asi to vyskúšam, keďže objem bude zaručený :) 35e na nemeckom amazone, prihodim mapu Arménska a bude free shipping na Slovensko.

Add: asi poprosím admina o presunutie týchto pár príspevkov do vhodného vlákna

0 Citovat

Prosím, neporadí mi někdo? Při bookingu na webu mi to automaticky nutí rezervaci sedadel, (nejlevnější jsou za 13€), nedá se to nějak obejít? Nikde tam nevidím možnost nějakýho toho "ať to automaticky vybere, hlavně neplatit"

Díky!

0 Citovat

klikni na to REMOVE :)


k0wb8yx-1.png

0 Citovat

Mám za sebou dva lety se Scoot. Pár poznatků:

- online check-in na let je možné udělat jen v Singapuru a stejně vás pošlou k přepážce na document check, abyste na boarding pass dostali razítko. Je to ale kratší fronta a neváží tan zavazadla.

- na Krabi ani v Singapuru nebyly u mých gatů váhy. Na Krabi dokonce ani ne ohrádka na měření. V Singapuru jen něco bez loga.

- místa na nohy málo, ale víc než v aktuální konfiguraci AirAsia.

- cena jídla na palubě vyšší než u AirAsia

- možnost mít až dvě příruční zavazadla (jedno velké, druhé malé) do celkové hmotnosti 10 kg (kdyby to někdo kontroloval).

0 Citovat

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda nemá někdo zkušensot jak je to u Scootu během delsího letu (Berlin-Singapur) s pitim, jidlem? Sice pisou, ze se na palubu nesmi brat, ale nechce se mi platit 35eur za jidlo a piti, tak by me zajimalo, zda se da nejak propasnout aspon nejaka flaska vody natocena na zachode, pripadne rohlik?

0 Citovat

Nerozbaluj si piknikový koš během servisu a prodeje, pak ti nikdo nic neřekne :)

0 Citovat

Klasický trik, tedy přenést přes security prázdnou lahev (není to tekutina, není důvod aby ji vyhodili) a za security si napustit vodu by měl taky fungovat. Při boardingu tě jistě šacovat nebudou. 

0 Citovat

Ahoj, prosil bych o radu, možná jsem udělal chybu, ale třeba také ne. Mám koupeny letenky od Scoot: Phuket - Singapur 28.6 (19:50-22:45) s tím, že pak mám koupenou letenku od Scoot: Singapur - Berlin 29.6 (00:20-07:30). Co jsem koukal, Scoot operuje všechny lety na terminálu 2, ale otázka je, zda to není moc krátký čas na přestup? Dá se to stihnout, nebo je to veliké riziko? Budu muset dělat znovu imigrační a projít všechny kontroly, když z terminálu nevylezu, zda to teda bude možné? Případně díky za info.

0 Citovat

Tady dostaneš jen subjektivní odpovědi. Řada lidí odsud jsou při cestování jako kaskadéři. Risknul bych to při opačné trase, protože letenku po JV Asii koupíš celkem levně, I když to kupuješ na poslední chvíli.

Takhle bych otravoval Scoot, jestli to náhodou nebere jako jeden let (ač dvě rezervace), jestli to považuje za dostatečný čas apod. Druhou část ohledně toho, jak to tam chodí, bych získal od letiště - zcela konkrétní dotaz, tak by ti měli dát zcela jasnou odpověď. 

V Singapuru jsem letos byl. Myslím, že jsi po přistání rovnou v tranzitní zóně, ale ruku bych za to nedal. A pozor, letiště je fakt velké. Z jednoho konce na druhý můžeš běžet I půl hodiny. Být tebou hledám dřívější levný let z Phuketu. 

0 Citovat

Co o to tranzitni zona tam je, ale co checkin? Zkusit v Phuket jestli te neodbavi uz na oba lety

0 Citovat

To je fakt. V těchto končinách to většinou nejde udělat online. Na to bych zapomněl. Letos se Scootem Kuala Lumpur - Singapur a Singapur - Krabi a pokaždé jsem musel k přepážce. Takže odpověď: Pravděpodobně je to příliš krátká doba, protože budeš muset získat v Singapuru boarding pass na svůj další let. Pokud se ti podaří odbavit na oba dva lety už v Phuketu, tak to může být dostatečná doba na přestup, když NEBUDE zpoždění větší než cca 1 hodina.

Tranzitní zóna = zóna pro přestup bez dalšího odbavení a kontroly

0 Citovat

Ještě záleží na tom jestli tazatel letí s odbaveným zavazadlem nebo ne. Protože pokud je to i s odbaveným zavazadlem, tak to určitě nejde stihnout...

0 Citovat

Letím jen s příručním zavazadlem, takže v tomto směru by neměl být problém.

0 Citovat

Tak jsem tam napsal a odpoved na muj dotaz je vicemene zde: https://www.flyscoot.com/en/fly-...scoot-thru

0 Citovat

If your connecting flights are booked on separate tickets and do not belong to a single booking itinerary, you would need to clear arrival immigration in Singapore, collect your checked bags and check in again for your onward flight. Do ensure you have a valid visa to enter Singapore if you require one.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Takze nestihacka a v pripade zpozdeni propadla letenka. A to se vyplati. Proc jsi to nekoupil na jedne letence?

Protože brln sgn jsem kupoval v akci za pár korun a pak dokoupil tuto letenku po cca 2mes. Ale neuvědomil si krátký čas na přestup :( Zkusím tam ještě zavolat, ale v nejhorším hold koupím zpátečku v jiný čas no...  

0